Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia

Kwietniowa niedziela bieżącego roku dla  kilkunastu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie nie była zwykłym dniem wolnym. Tego dnia bowiem odbył się koncert charytatywny „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, do którego młodzież pod opieką Pani Jolanty Krakowskiej przygotowywała się już od ponad miesiąca. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była grupa uczniów, która w tym roku szkolnym z sukcesem przeprowadziła akcję „Grosz do grosza dla Hospicjum”. Przypomnijmy, że zebrali wtedy 2300 złotych, które zasiliło konto Hospicjum w Licheniu Starym. Także tym razem postanowili wesprzeć tą instytucje i kwestować  na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych.

Uczniów w swą gościnę przyjęła parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To właśnie na jej terenie młodzież po raz pierwszy zaprezentowała owoc swojej pracy. Po każdej dopołudniowej Mszy Świętej uczniowie mieli możliwość krótkiego zarekomendowania swojego programu i zaproszenia na koncerty, które odbyły się po południu. Przez cały dzień przed kościołem spotkać można było także wolontariuszy, którzy zbierali dobrowolne datki na rzecz licheńskiego Hospicjum oraz rozdawali informatory dotyczące wspieranej placówki.

Występy, podczas których odśpiewano przepiękne pieśni związane z Papieżem-Polakiem, wyrecytowano wiersze jego autorstwa oraz przypomniano najważniejsze przesłania Jana Pawła II (które głosem tego wielkiego Polaka rozbrzmiały w całej świątyni), zgromadziły wielu wiernych. Nie zabrakło ukradkiem ocieranych łez wzruszenia, było jednak także parę okazji do śmiechu, gdyż jak przypomniała młodzież – Jan Paweł II to przede wszystkim Papież Uśmiechu. Artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami, a przeprowadzana przez nich zbiórka spotkała się z ogromną hojnością i życzliwością parafian – puszki z hospicyjnym logo wypełnione były po brzegi!

Ukoronowaniem akcji charytatywnej była wizyta w Hospicjum, która odbyła się w piątek 8 kwietnia. Dokonano wtedy komisyjnego przeliczenia pieniędzy. W obecności dyrektora – księdza Piotra Wojtonisa – otwarto zaplombowane do tej pory skarbony i wspólnie z młodymi wolontariuszami podsumowano akcję. Okazało się, że w puszkach znajdowało się aż 2822,30 złotych! Uczniowie wraz z opiekunem – w imieniu swoim oraz pacjentów Hospicjum – serdecznie dziękują każdemu, kto zdecydował się wesprzeć prowadzone przez nich dzieło.

21 kwietnia młodzież zaprezentuje swój program przed szkolną społecznością, a już w maju artyści planują odwiedzić jeszcze jedną z konińskich parafii, aby i ona mogła rozbrzmieć płynącym z serca śpiewem ku czci Jana Pawła II.

koncert papieski 1
koncert papieski 2