Udany debiut na VI Turnieju Debat Oksfordzkich

W środę, 7 lutego, nasza szkolna drużyna
w składzie: Julia Kobierska, Aleksandra Musiał, Julia Smogór i Aleksander Sobczak wzięła udział w VI Turnieju Debat Oksfordzkich „Zrozumieć historię. Młodzież debatuje”. Turniej  zorganizowali: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu i Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Dla uczniów III Liceum był to pierwszy turniej, w którym wystąpili.

Debiut okazał się niezwykle udany. W turnieju wzięło udział 16 zespołów ze szkół średnich z całej Wielkopolski. Nasza drużyna w grupie B stoczyła trzy pojedynki. W pierwszej debacie III LO z Konina wygrało 15:10 z XX LO z Poznania. W drugiej debacie III LO Konin przegrało 20:25 z I LO w Kościanie. W decydującej debacie o wyjściu z grupy III LO pokonało 23:22 V LO w Poznaniu.

W ćwierćfinale nasza drużyna spotkała się z jednymi z faworytów - drużyną II LO w Poznaniu. Uczniowie zmierzyli się w debacie na temat „11 listopada nie jest datą najlepiej symbolizującą proces odzyskiwania suwerenności przez Polskę”. Wyrównana debata zakończyła się zwycięstwem poznańskiego liceum 24:23 tylko dzięki punktom karnym, które dostała nasza drużyna.

W turnieju zwyciężyła właśnie drużyna z poznańskiego II LO. Nasza drużyna jednak zaskoczyła wszystkich, zbierała wielkie gratulacje i pochwały za umiejętność debatowania i  wiedzę historyczną o początkach II Rzeczpospolitej.

Drużyna dopiero się uczy i zdobywa doświadczenie, wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania koła debat III LO w Koninie.

Udany debiut na VI Turnieju Debat Oksfordzkich