Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020
         2 września w murach III LO odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. Rozpoczęło ją przepiękne wykonanie dwóch utworów : Rozkwitały pąki białych róż oraz Prawo i pięść w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego, które miało być hołdem dla tych, którzy oddali swe życie dla ojczyzny podczas II wojny światowej, od której rozpoczęcia mija właśnie 80 lat.
            Uroczystość zaszczycili swą obecnością prezydenci miasta, parlamentarzyści, radni sejmiku wielkopolskiego oraz Rady Miasta Konina, dyrektorzy konińskich placówek oświatowych, przedstawiciele kuratorium, nauczycielskich organizacji związkowych, służb mundurowych oraz duchowni. Dyrektor szkoły, pani Bożena Pyzder, podczas swojego wystąpienia przywitała ciepło uczniów klas trzecich, życząc im wytrwałości w obranej przez siebie drodze, koleżankom i kolegom nauczycielom życzyła wiary w sens i piękno wykonywanej misji, a rodzicom, aby wspierali swoje dzieci w drodze do dorosłości.
            Podczas spotkania w murach III LO z rąk prezydenta Konina, pana Piotr Korytkowskiego oraz jego zastępcy, pana Witolda Nowaka, nominację na pięcioletnią kadencję dyrektorską odebrali: Renata Chojnacka (SP nr 1), Paweł Kawka (SP nr 7), Mariola Nowicka (SP nr12), Bożena Pyzder (III LO) oraz Karol Leszczyński (ZSBiKC)

fot.Nina Henke (kl. 3a)