Z wizytą u przedszkolaków

W czwartek 11 kwietnia 2013r. uczniowie III Liceum im. C.K.Norwida w Koninie biorący udział w projekcie „E-Szkoła Moja Wielkopolska”  odwiedzili  Przedszkole nr 2 „Kraina Wesołej Zabawy” w Koninie. W ramach przygotowywanego przez nich projektu  „Szybkie żarcie pod lupą” opowiadali ponad 120 przedszkolakom o zasadach zdrowego żywienia i szkodliwości objadania się fast foodami. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat obejrzały krótką inscenizację, odpowiadały na pytania związane ze zdrowym żywieniem, rozdzielały zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze, a także z pomocą swoich starszych kolegów budowały piramidę żywieniową. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali znaną piosenkę „Witaminki”, a dzieci obiecały wykonać tematycznie związane z tym spotkaniem prace plastyczne.