Warto podyskutować w Kinie na Temat

Kino Helios zaproponowało już drugą, bardzo ciekawą odsłonę projektu „Kino na Temat”W czwartek, 23 stycznia br., klasa 1b1 wraz z Panią Ewą Nowak i Anną Bobrowską miała okazję uczestniczyć w pokazie poruszającego filmu Kaspara Munka pt. „Przytul mnie” .Po projekcji filmu uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat problemów poruszonych w filmie. Tematem wiodącym była cyberprzemoc,, ale uważny widz mógł dostrzec inne, niezwykle ważne problemy, z jakimi młody człowiek spotyka się na co dzień.  Funkcję moderatora dyskusji przejęła Pani Natalia Mazur, dziennikarka Gazety Wyborczej, współpracującej w realizacji projektu z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych  i Dziennikarstwa w Poznaniu, natomiast ekspertem zaproszonym do udziału rozmowie przez dyrekcję kina Helios była Pani Anna Bobrowska, pedagog szkolny w naszym liceum. Młodzież bardzo emocjonalnie, ale także mądrze i dojrzale analizowała problemy zasygnalizowane w oglądanym filmie, a psychologiczna wiedza i doświadczenie pani pedagog pomogły zinterpretować je w szerszym, społecznym i psychologicznym aspekcie.
Ekscytującym akcentem stał się końcowy quiz, którego zwycięzcy otrzymali nagrody-niespodzianki.
Warto podyskutować w Kinie na Temat