Wizyta w Geldern
Logo

W dniach 21-28.03.2014r. uczniowie III Liceum wraz z opiekunami przebywali  w niemieckim Geldern w ramach prowadzonej już od wielu lat współpracy naszej szkoły  z tamtejszym Lise-Meitner-Gymnasium.
Bogaty program pobytu obejmował między innymi wizytę w akwarium Sea life w Oberhausen, hospitacje lekcji, wspólne gotowanie, spacer uroczymi uliczkami Xanten. Podczas jednodniowej wycieczki do Kolonii uczniowie zwiedzali nie tylko zabytkową katedrę i stare miasto, lecz także odwiedzili Muzeum Czekolady. Organizatorzy zaplanowali również wiele sportowych atrakcji. Odbyły się drużynowe rozgrywki w mini golfa, trening siatkówki,  a każdy uczestnik wymiany miał szansę nauczyć się strzelać z łuku. W tej ostatniej konkurencji polska drużyna nie miała sobie równych :-)
Młodzież miała także okazję poznać życie codzienne swoich rówieśników  i ich rodzin goszcząc w ich domach i spędzając z nimi czas wolny.
Pobyt w Geldern sprawił wszystkim dużo radości. Rewizyta już we wrześniu :)