Festiwal Nauki i Sztuki

10 grudnia 2015 roku, w naszej szkole odbył się kolejny Festiwal Nauki i Sztuki. Tegoroczny odbył się pod hasłem „Tutaj zaczyna się Wasza przyszłość”, dlatego głównymi prelegentami byli absolwenci III Liceum. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy ich  gościć oraz wysłuchać i zobaczyć wiele ciekawych prezentacji, m.in poznać „ Tajemnice Sherlocka Holmesa” , „Podstawowe techniki retoryczne i erystyczne w walce na słowa” czy „Anatomię Skydivingu”.
Podczas trwania imprezy uczniowie mieli także okazję zapoznać się na przykład z „Geografią historyczną Islamu”, o której opowiadał dr hab. Grzegorz Kowalewski z UAM. W ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, młodzież uczestniczyła w wykładzie Pana Michała Prendeckiego, w czasie którego uzyskała najnowsze informacje o chorobie Alzheimera- wyzwaniu XXI wieku.
Jak co roku, odbyły się ciekawe,  również obcojęzyczne prezentacje młodzieży szkolnej. Dużym zainteresowaniem, jak zwykle, cieszyły się wybuchowe doświadczenia chemiczne oraz pokazy fizyczne i informatyczne.
Podczas całego FNiS można było oglądać wystawę prac uczniów i spróbować wykonać własnoręcznie przedmioty techniką decoupage.