Mamy laureata konkursu „Poezja młoda – poezja nowa”
23 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII Międzypowiatowego Konkursu Poetyckiego im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa”.  Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z naszej szkoły. Każdy z nich napisał trzy wiersze, które oceniła Komisja Artystyczna powołana przez organizatorów.

Jury doceniło i nagrodziło twórczość Konrada Wiśniewskiego z klasy 1e, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Urząd Miejski w Koninie. Poza tym każdy z uczestników dostał pamiątkowy dyplom oraz tomik utworów młodych poetów pt. „Wciskam się pod korę słów…”. Bezpośrednio po gali wręczenia nagród  licealiści  mieli możliwość wzięcia udziału w warsztacie poetyckim zorganizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UAM, którego celem było omówienie wybranych wierszy Stanisława Barańczaka.

Wszystkim naszym młodym poetom dziękujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach, a Konradowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

Mamy laureata konkursu „Poezja młoda – poezja nowa”