III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Drzwi Otwarte w Trzecim
W piątek, 6 kwietnia, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie zaprosiło do swojej siedziby Gimnazjalistów, którzy wkrótce muszą podjąć ważną decyzję i wybrać nową szkołę. 

Zorganizowane Drzwi Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem. Imprezę rozpoczęła część artystyczna, którą przygotowała grupa wokalno - instrumentalna działająca w 3LO.  Goście mogli posłuchać utworów granych na żywo, a w krótkim filmiku zaprezentowane zostały profile klas na kolejny rok szkolny oraz powody, dla których warto wybrać nasze liceum. Odbył się również quiz wiedzy o liceum. Całość uświetnił występ szkolnej drużyny aerobiku "Pociski" .

Uczniowie z Trzeciego przygotowali dla gości różnorodne zajęcia tematyczne i prezentacje. Odbył się między innymi pokaz eksperymentów – w wykonaniu członków Kółka Chemicznego. W salach biologicznych można było wziąć udział w sekcji narządów zwierzęcych, spróbować sił w szyciu chirurgicznym oraz dowiedzieć się ciekawostek o zdrowym odżywianiu. W pracowni komputerowej rządziły roboty, a humaniści mieli możliwość obejrzenia prezentacji m. in. z zakresu psychologii i historii na wesoło. Nie zabrakło również ekipy debat oksfordzkich i Młodzieżowej Grupy Ratowniczej "OKOŃ". Nasi ratownicy na podstawie krótkich scenek  prezentowali podstawowe zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy. 

Mamy nadzieję, że wielu spośród odwiedzających 3LO gimnazjalistów, we wrześniu powiększy grono uczniów naszej szkoły.